< powrót

Dzień Dziecka z Chopinem

data publikacji: 01.06.2017

Jakież kwiaty, jakie wianki… VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli

Być może o chopinowskich mazurkach myślał Leopold Staff, pisząc „Gdyby fiołki i konwalie zamiast pachnąć grać umiały, byłaby to muzyka Szopena”.

VIII Dzień Dziecka w Żelazowej Woli poświęcony będzie wątkom kwiatowym. Pośród kwitnących w parku magnolii, tulipanowców, bratków, szałwii i kalin zabrzmią liryczne i pełne wyrafinowanego humoru  Śpiewokwiaty Witolda Lutosławskiego, a dźwięki francuskich miniatur fortepianowych towarzyszyć będą rozmaitym grom ogrodowym. Wsłuchamy się w kwiatowe baśnie o Calineczce i kwiecie paproci, zapleciemy wianki, stworzymy kompozycje kwiatowe w różnych technikach plastycznych, pod japońską wiśnią będziemy składać origami. Barwy rozsianych po parku kwiatów z pewnością ucieszyłyby oko autora modernistycznej koncepcji założenia parkowego, architekta niezwykle czułego na kolory – Franciszka Krzywdy-Polkowskiego. Na wystawie czasowej zobaczymy akwarele i kolorowe projekty architektoniczne będące świadectwem jego wrażliwości na świat barw. W związku z tym nie zabraknie więc także warsztatów architektonicznych związanych z modernistycznym parkiem otaczającym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina oraz spotkania z architektem krajobrazu.

Dzień Dziecka w Żelazowej Woli pt. Jakież kwiaty, jakie wianki… odbędzie się 4 czerwca 2017 r. (niedziela) w godz. 10.00  ̶  17.00 w Parku wokół Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Dla osób z dziećmi wstęp bezpłatny.

drukuj pdf

zobacz również:

Ucho do klasyki! +dodaj do schowka
Aktualne

Najwięksi kompozytorzy dla najmłodszych. Na płycie i w książce. Na początek Chopin i Mozart

Chopin w każdą niedzielę +dodaj do schowka
Aktualne

Po raz 58. rozpoczął się cykl letnich koncertów w warszawskich Łazienkach Królewskich

Urodziny Chopina +dodaj do schowka
Aktualne

Z okazji 207. rocznicy urodzin kompozytora, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na trzy specjalne koncerty w dniach 1 i 2 marca 2017

Rytm w sztukach +dodaj do schowka
Aktualne

Rytm to jeden z wątków wystawy czasowej w Muzeum Chopina w Żelazowej Woli i temat przewodni tegorocznego Dnia Dziecka. Rytm łączy muzykę, taniec, rzeźbę, architekturę, literaturę, przyrodę  i wiele aspektów życia.