< powrót

Pchła Szachrajka

data publikacji: 25.05.2017

Premiera w Operze Wrocławskiej w Dzień Dziecka

Ilustracja przedstawia fragment plakatu do spektaklu Pchła szachrajka
Pchła szachrajka, fragment plakatu

„Chcecie bajki – oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka“ – tak rozpoczyna się jeden z najpopularniejszych utworów w całej polskiej literaturze dziecięcej. „Trudno mi sobie wyobrazić, jak dzieci mogły kiedyś dorastać bez bajek Brzechwy! Bo to już kolejne pokolenie młodych Polaków, które uwielbia tego autora. Ja sama do dzisiejszego dnia jestem pod jego urokiem” – opowiada Anna Seniuk, która w Operze Wrocławskiej przygotowuje spektakl z tekstem Brzechwy i muzyką Macieja Małeckiego „Pchła Szachrajka postanowiła wystąpić teraz w Operze Wrocławskiej z zawodowymi śpiewakami, ponownie z muzyką swojego ulubionego kompozytora (…) Pchlim wyczynom towarzyszy muzyka Macieja Małeckiego – różnorodna i kolorowa jak harce naszej bohaterki. Usłyszymy tu swing, tango, jazz, kujawiaka, fokstrota czy bluesa”.

To już trzecia premiera familijna w Operze Wrocławskiej w sezonie 2016/2017. W Pchle Szachrajce każdy znajdzie coś dla siebie – dowcipny, porywający tekst Brzechwy i podróż przez muzykę popularną (jazz i musicale) ostatnich dekad, jak również kunszt muzyczny i aktorski.  

Spektakl od strony reżyserskiej przygotowuje znakomita polska aktorka, Anna Seniuk. Scenografię i kostiumy stworzyła Anna Sekuła, znana już wrocławskiej publiczności z realizacji kostiumów do kwietniowej premiery Kopciuszka Gioacchina Rossiniego. Reżyserii świateł podjęła się pracująca na co dzień z Krzysztofem Warlikowskim Katarzyna Łuszczyk, a ruch sceniczny i choreografię do spektaklu opracowała Weronika Pelczyńska. Jedynym mężczyzną w grupie realizatorów jest Adam Banaszak, dyrygent, który poprowadzi Orkiestrę Opery Wrocławskiej. Wśród solistów usłyszymy m.in. Marię Rozynek-Banaszak i Emose Uhunmwango w tytułowej roki Pchły Szachrajki.

Spektakle: 1, 2, 4, 6 i 13 czerwca. Informacja o dokładnych godzinach spektakli na stronie Opery Wrocławskiej. Bilety: od 25 PLN.

Premiera: 1.06, godz. 12.00 i godz. 19.00

Miejsce: Wrocław, Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35

drukuj pdf

zobacz również:

Dzień Dziecka z Muzykoteką +dodaj do schowka
Aktualne

Zapraszamy do siedziby NInA rodziców z dziećmi na spektakle w dniu 3 czerwca