< powrót

Jak nauczać skuteczniej?

data publikacji: 13.06.2017

Pobudzanie kreatywności  prezentacja urządzenia edukacyjnego Musicon

zdjęcie przedstawia dziecko około 5 lat bawiące się Musiconem
fot. Malwina Toczek / FINA

Współczesna edukacja potrzebuje mądrych narzędzi, które mogłyby pomóc w mierzeniu się z wyzwaniami jakie stawia przed nami świat cyfrowy. Musicon to przełomowe urządzenie edukacyjne, które poprzez zabawę muzyką uczy programowania, komponowania i matematyki, współpracy w grupie a także rozwija zdolności manualne. Podczas spotkania opowiemy jak rozwijać naturalną dziecięcą ciekawość świata i skutecznie motywować je do odkrywania i eksperymentowania. 

Could not load file or assembly 'Newtonsoft.Json, Version=10.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=30ad4fe6b2a6aeed' or one of its dependencies. The located assembly's manifest definition does not match the assembly reference. (Exception from HRESULT: 0x80131040)

Zespół edukatorów Musiconu opracował autorskie scenariusze lekcyjne na bazie doświadczeń w pracy z Musiconem w placówkach edukacyjnych i terapeutycznych.  Spotkanie będzie także premierą pilotażowego programu, w ramach którego użytkownicy Musiconów otrzymają bezpłatną całoroczną subskrypcję na scenariusze lekcyjne.

W charakterze prelegentów wystąpią:

Jakub Kozik – współprojektant Musiconu
Iwona Milerska – dyplomowana aktorka, logopeda oraz flecistka. Prowadzi praktyki na Uniwersytecie SPWS dla studentów kierunku Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka od 0 do 6 roku życia 

Prosimy o potwierdzenie obecności na adres hello@makemusicon.com lub pod tel. 600 017 798

Czas: 21 czerwca (środa), godz. 16.30

Miejsce: Warszawa, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (d. NInA), ul. Wałbrzyska 3/5

drukuj pdf

zobacz również:

Musicon: nie zabawka. Instrument +dodaj do schowka
Wiecej o muzyce

Musicon, czyli cudowny muzyczny wynalazek

MUSICON: Muzyczny wynalazek dla dzieci +dodaj do schowka
Aktualne

MUSICON jest niezwykłym instrumentem-wynalazkiem. Jedynym w swoim rodzaju, bo grającym i przeznaczonym dla dzieci. Można go nazwać nietypowym instrumentem albo wspaniałą maszyną muzyczną, która pozwala na spontaniczną zabawę dźwiękiem, tworzenie i wykonywanie własnych utworów muzycznych. Wygląda dość niepozornie, to drewniany walec, który obracając się gra.